פרשת ואתחנן

דף הבית >> פרשת השבוע >> ספר דברים >> פרשת ואתחנן
 
סדנת מגנוט | רושם ראשוני מתנה חינמית ומיוחדת עבורך- קורס וירטואלי שיעזור לך ליצור רושם ראשוני הרבה יותר אפקטיבי. הקורס מורכב ממספר סרטוני הדרכה קצרים שיעזרו לך במפגשים ראשוניים, לקבלת הקורס לחצו כאן  
 לאימון אישי לרושם ראשוני אפקטיבי במבצע (
400 ש"ח במקום 650) התקשרו 054-2129221

פרשת ואתחנן

שלום לך. פרשת השבוע פרשת ואתחנן בה יש הרבה מאד נושאים מרתקים וחשובים לאין ערוך.פרשה זו היא השנייה בספר דברים ויש בה את עשרת הדיברות.

הפרשה מתחילה בפסוקים בהם מתוארים התחנונים של משה לה' על שכן יתן לו את הזכות להיכנס לארץ ישראל . "ואתחנן אל יהוה בעת ההיא לאמר: אדני יהוה ...", נשאלת השאלה מדוע מצא לנכון משה  לספר את הדברים ללא חשש שבני ישראל יקטרגו על הקשיחות של ה'?

התשובה נמצאת בפסוק הצמוד: "ויתעבר בי יהוה למענכם ולא שמע אליי"- ייתכן וה' כן היה סולח למשה ומכניס אותו לארץ ישראל, הוא בחר לא לסלוח למען העם -ומה פשר הדבר,למענכם למען העם כתמרור אזהרה ותמרור תזכורת שלא כל דבר הוא בר סליחה וכדאי לשמור על הציוויים במיוחד על הציוויים המוסריים.

דבר זה מלמד אותנו את עניין הגבולות ומזכיר לנו שלכל דבר יש מחיר.בנוסף לדברים אלה יש בפרשה את עשרת הדיברות, אם נקרא את עשרת הדיברות בעיון נוכל לראות שהדיבר של "כבד את אביך ואת אימך כאשר צוך ה' אלהיך למען יאריכון  ימיך ולמען ייטב לך על האדמה  אשר ה' אלהיך נותן לך", שונה מהדיברות האחרות הן ברמת הפירוט הגבוהה שלו והן בכך שיש פה סיבה ותוצאה.

הסבר למה כדאי לך לכבד את אביך ואת אימך.נשאלת השאלה מדוע והתשובה היא החשיבות הגבוהה שרואים בדיבר הזה. הדיבר הזה הוא אחד הדיברים החשובים ביותר ולכן מגובה גם בתמורה אלקית (למען יאריכון ימיך),אז זכרו לפני שאתם נחמדים לכל האנשים מסביב כבדו את הוריכם ואת הקרובים אליכם. וכן גישה זו עוזרת גם בעסקים שכן מי שמכבד את הוריו לומד דרך זה לכבד כל אדם באשר הוא אדם וזה כמובן מתבטא בסופו של דבר בדרך העיסקית והאישית .


ואנחנו בעלי העסקים הקטנים והבינוניים, מתי פעם האחרונה בדקנו את האלמנטים של סיבה ותוצאה בעסק שלנו, מתי בחנו מהלכים שלנו בעין שבונה צמיחה עסקית. לפגישת פגישת ייעוץ עם רמי בוכניק התקשרו 054-2129221 , ויחד נוכל להתבונן עמוק לתוך העסק שלך, בברכת שבת שלום רמי בוכניק.

בברכת שבת שלום של צמיחה אישית ועסקית.
קבלו במתנה ממני של יצירת רושם ראשוני אפקטיבי. הקורס בנוי משישה סרטונים ושיעורים בתחום .

שלכם
רמי בוכניק
054-2129221
 
+ שלח משוב