פרשת דברים
 
40 שנות נדודי בני ישראל במדבר חלפו, אנחנו ממש לפני כניסת בני ישראל לארץ המובטחת, ודווקא עכשיו במעין צוואה שלו בוחר משה להוכיח את העם, שהרי אם נבחן את הפרשה נשים לב שרוב הפרשה עוסקת בנזיפתו של משה את בני ישראל על החטאים במהלך המסע במדבר, חטאים כמו חטא העגל, התלונות על הבשר והמים וכיו"ב.

נשאלת השאלה מדוע משה בוחר דווקא לפני מותו להגיד דברי תוכחה לעם והתשובה היא בעצם שהבחירה הזאת היא בחירה מאד מושכלת ונבונה.

משה עכשיו מול העם לאחר נצחונות בני ישראל על המלכים סיחון ועוג ולכן ברור לעם שמאמציו של משה מכוונים לטובת העם כולו ולא לטובתו האישית.
בנוסף ימיו של משה ספורים וכולם יודעים את זה מה שהופך את המעמד לצוואה של משה ויוצר הקשבה הרבה יותר אמיתית אצל בני ישראל.

בני ישראל בעצם במצב של הקשבה ללא הרבה התנגדויות וזאת הזדמנות מאד טובה למשה לדבר אל העם, שהעם יקשיב לו ויש פה סיכוי הרבה יותר טוב להפנמת המסרים. מה אנחנו יכולים ללמוד מזה, כשמאד חשוב לנו להעביר מסר חשוב, כדאי לנו להבין את המקום של הצד השני לזהות מתי פוטנציאל ההקשבה שלו גבוה, ואז להעביר את המסר.


ואנחנו בעלי העסקים הקטנים והבינוניים, מתי פעם האחרונה חשבנו ולמדנו לזהות את סגנון התקשורת של האדם שמולינו, האם אנחנו יודעים מה סגנון התקשורת שלנו.אז אם ברצונכם ללמוד על סגנונות תקשורת והכי חשוב כיצד לזהות את סגנון התקשורת של האדם שמולינו, התקשרו אליי וקבעו פגישה, 054-2129221 , רמי בוכניק.

בברכת שבת שלום של צמיחה אישית ועסקית.
שלכם
רמי בוכניק
054-2129221
 
+ שלח משוב