פייסבוק ו-רשימת תפוצה

דף הבית >> טיפים לשיווק באינטרנט >> פייסבוק ו-רשימת תפוצה
  הפייסבוק מבזבז לך זמן ?
לא ברור לך מה עושים עם הלייקים?
 
  זהירות : המייל הזה עשוי למנוע ממך לעשות פעילויות שיווקיות שבטווח הקצר היית מאד אוהב אך בטווח הארוך לא היית מבין על מה ולמה שילמת.

הפייסבוק שורף לך את הזמן? לא ברור לך מה עושים עם הלייקים בדף העסקי?מה עוזרים לנו הסטטוסים השונים? ומה הא' ב' בהתנהלות הפייסבוקית.

אז לפני שאני מסביר מה בעצם התועלת הגדולה ביותר בלייקים לדף שלכם ולמה לא כדאי שכל אחד יעשה לכם לייק לדף אני אזהיא אותך שאני הולך להרוג כמה פרות קדושות .

האם אתם רוצים לייק מכל אחד ואחת ? אם אתם עובדים נכון ולטווח הארוך כדאי שתדעו שאתם לא באמת רוצים כל לייק לדף העסקי .

ועכשיו אסביר: לפני שאתם משקיעים בדף עסקי סכומים שנעים בין 1000 ש"ח ל2000 ש"ח (סכומים מקובלים להקמת דף עסקי סביר בפייסבוק) אסביר מה התועלת האפקטיבית ביותר בלייקים ואם אתם לא מתכננים להשתמש בתועלת העיקרית של הלייקים אז למה להשקיע באיסוף שלהם?

כדי שההסבר יהיה בהיר וברור אהפוך את סדר הזמנים ואתחיל דווקא מהסוף. נניח שיש לכם דף עסקי מעוצב ומושקע בפייסבוק ולו 2000 לייקים, מה תעשו עם הלייקים האלה :
ננסה להבין מה לא כ"כ עובד בדפים העסקיים :
האם אתם יכולים לשלוח בקליק הודעה לכל האוהדים שלכם ?  לא ,אוהדים בפייסבוק זה לא רשימת תפוצה .
האם סטטוס שתשימו יופיע אצל כל האוהדים שלכם?  לא ,הסטטוס עשוי להופיע אצל חלק מהאוהדים שלכם, הנוכחות שלו תלויה מאד בכמה אנשים הגיבו אליו ופעמים רבות הסטטוס הזה היה יותר אפקטיבי לו הייתם רושמים אותו בפרופיל האישי .


אז מה בעצם עסקים עושים עם האוהדים שלהם?

הדבר הכי חכם לעשות עם האוהדים הוא למכור להם מוצרים נוספים שלכם,תשאלו למה שיקנו ממכם עוד מוצרים והתשובה תהיה : כי הם מכירים אתכם, תשאלו אותי ואיך עושים את זה? ואענה על ידי פרסום ממומן ממוקד רק לאוהדים שלכם, ואסביר : כאשר עושים מודעה ממומנת בפייסבוק אתם יכולים להגדיר אותה כמודעה שתופיע רק אצל האוהדים של הדף שלכם, כך אתם בעצם יכולים לחשוף את האוהדים שלכם למוצרים חוזרים שלכם, למבצעים נוספים וכיו"ב. את המודעה אגב עדיף לקשר ישירות לדף מכירה (סוג של דף נחיתה) ולא לתוך הפייסבוק עצמו.יש לזה כמובן המון ערך כי אתם חושפים אוהדים שהתענינו במוצרים שלכם בצורה ממוקדת ומשלמים על קליקים יחסית ממוקדים, עכשיו אתם מבינים למה לא כדאי לאסוף לייקים מאנשים שהם לא באמת לקוחות פוטנציאליים שלכם. לייקים שכאלה אם תבחרו בעתיד באמת לעשות קמפיין ממוקד לאוהדי הדף שלכם בלבד יוכל רק לייקר לכם את הקמפיין (הורדת אחוזי ההקלקות עשויים לייקר את הקליקים ) ןכמובן לגרור קליקים של אנשים שאינם לקוחות פוטנציאליים שלכם -שיעלו לכם כמובן כסף .
ומה בעצם תעשו עם הלייקים אם אתם לא הולכים לעשות קמפיין ממומן ?  הלייקים עדיין מהווים פוטנציאל לחשיפה יחד עם זה הפוטנציאל הזה הולך ויורד בדפים העסקיים וצריך ליצור תגובות לסטטוסים שלכם כדי שהם יופיעו.בהקשר הזה עדיף לעיתים סטטוס בדף אישי.

ולמה אני מספר לכם את כל זה?
כשאתם עושים מהלך אינטרנטי כזה או אחר, אל תעשו את זה "כי ככה עושים" , כי ככה שמעתם וכיו"ב , תבררו היטב מה יצא לכם מזה , האם תשיגו לידים אמיתיים? מה תעשו עם התוצר  שתקבלו וכיו"ב .תבררו ותבינו עד הסוף מה מתחבר למה ואיך בסוף יוצא מהמהלך לקוח או ליד.
אז איך אני חוסך לכם?
לפני שמשקיעים בדף עסקי מושקע בפייסבוק תחשבו טוב האם כשיהיו לכם 500 או 1000 או 2000 אוהדים, האם תרתו להשקיע בפרסום ממומן בפייסבוק, אם לא אולי לא כדאי להשקיע הרבה כסף בדף עסקי מושקע ובהשגת אוהדים.
האם זה אומר לא לעשות דף עסקי בכלל ?  ממש לא ניתן לפתוח דף עסקי שמאד יהיה דומה לדף האישי בכמה קליקים פשוטים בפייסבוק. השירות של בניית דפים עסקיים זה דפים עסקיים מעוצבים עם רכיבים נוספים על הרכיבים שפייסבוק נותן. אם אתם לא חושבים שאתם הולכים באמת לעשות שימוש יעיל באוהדים של הדף אל תשתוללו בהשקעה בדף הפייסבוק.
מה כן לעשות ומה תמיד עובד ברשת החברתית?
סטטוסים שנונים ונוגגעים(שקשורים לעסק שלכם כמובן) כתיבה שיווקית נכונה שתשאיר חותם על מי שיבקר אצלכם, לא רק ישאיר חותם גם יגרום לו להגיב.

מה עכשיו?
אני רוצה להציג לכם מעגל שיווקי פשוט שעובד, מעגל שיווקי שבו ברורה נקודת ההתחלה ואיך הפעילות יוצרת לקוח. מדובר על ערוץ יוטיוב שבעבודה נכונה הסרטונים שלו עולים בתוצאות הראשונות ביוטיוב. מהסרטון יש לינק ישיר לדף נחיתה ממוקד שבו הלקוח הפוטנציאלי משאיחר פרטים. מה שנשאר לבעל העסק כרגע זה לבצע שיחת מכירה בטלפון וזאת לאחר שהלקוח הפוטנציאלי עבר תהליך בישול והכנה בדף הנחיתה.ואיך אמחיש את זה ? בתמונה אחת שבנויה מצילומי מסך.לשאלות ניתן להתקשר לרמי בוכניק
054-2129221

בברכה  ובהצלחה בעסקים
רמי בוכניק
054-2129221

 
     
     

 
 

 
 
+ שלח משוב