צרו קשר
ייעוץ עסקי להצלחה


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


ASTRATEGY

דף הבית >> ASTRATEGY
 

אסטרטגיה שיווקית באינטרנט

חייגו 054-2129221
אסטרטגיה שיווקית באינטרנט -מה זה אומר ולמה ?

בסקר  שפורסם בגלובס בתאריך  05.02.2012 עולים הממצאים הבאים: (לינק לכתבה מופיע בתחתית הפוסט).

  • 69% מהעסקים הקטנים משווקים באינטרנט ללא אסטרטגיה.
  • 66% מבעלי העסקים הקטנים אינם מרוצים מתוצאות השיווק באינטרנט.
  • אי שביעות הרצון בקרב מי שפועל ברשתות חברתיות (כדוגמת פייסבוק) כדי לקדם את העסק שלו אף יותר גבוה ועומד על 77%.   

למה זה קורה?
זה קורה בעיקר כי רוב העסקים לא פועלים על פי אסטרטגיה ומשלבים את הכלים השונים במינון הנכון והאפקטיבי, או כמו שאני תמיד אומר כדי להשיג תוצאות טובות באינטנרט צריך לפעול ע"פ הפאזל השיווקי באינטרנט.

בעלי עסקים רבים שומעים באינטנרט וובינר אחד או אפילו עשרה וובינרים , עושים מה שהם יכולים לבד, פוגשים במקרה מישהו שעושה דפי פייסבוק משקיעים כסף בדף, פוגשים במקרה מישהו שעושה כתיבה שיווקית ומבקשים ממנו כמה מאמרים, פוגשים במקרה מעצב  שמרענן להם את העיצוב באתר או עושה להם חתימה נחמדה למייל, פוגשים במקרה מישהו שעושה דפי נחיתה ועושים דף נחיתה לא תמיד מהסיבה הנכונה וכיו"ב. (אגב אין לי שום דבר נגד אף אחד מהשירותים שצוינו ברשימה מה עוד שאני מספק חלק נרחב מהם ללקוחותיי). לפגוש מישהו ולעשות משהו בשביל התחושה הנה עשיתי משהו בשביל העסק שלי וזה אפילו נראה יפה ואפשר להראות לחברים וכיו"ב זה ממש לא מספיק .

מה זה לפעול על פי אסטרטגיה שיווקית באינטרנט?
לפעול על פי הפאזל השיווקי או על פי אסטרטגיה שיווקית רחבה באינטרנט זה להבין מי הלקוחות הפוטנציאליים שלך, אם זה נכון או לא נכון לדוור להם מיילים במסגרת רשימת תפוצה, אם זה נכון או לא נכון לבנות דפי נחיתה בתוך האתר או מחוצה לו, אם זה נכון או לא נכון להשקיע הרבה כסף בדף פייסבוק, אם זה נכון או לא נכון להיות נוכח בסרטוני יוטיוב ואיזה סוג סרטון מתאים לך יותר, סרטון ביתי או הפקה. וכן יש עסקים שמתאים להם יותר סרטון ביתי בגובה העיניים ויש עסקים שמתאים להם יותר סרטונים מקצועיים בלבד ויש עסקים בהם כדאי לשלב.

מה כדאי לעשות?

הדבר הראשון שכדאי זה לנתח את הלקוחות שלך, להבין מי הלקוחות הפוטנציאליים שלך, מה מייחד אותם ומה חשוב להם, את זה אפשר וכדאי לעשות קודם כל לבד ואחרי שהגעתם למסקנות לבד, ניתן להתייעץ עם יועץ שיווקי, מאמן עסקי וכיו"ב. השלב השני זה לבנות את האסטרטגיה השיווקית ביחד עם מישהו שמומחה בשיווק, ולא מומחה כללי לשיווק אלא מומחה לשיווק באינטרנט, שיעזור לכם לבנות את הפאזל השיווקי באינטרנט נכון, בין אם זה אתר, קידום אתר, כתיבה שיווקית, שיווק בפייסבוק ורשתות חברתיות נוספות, דפי נחיתה, קידום אורגני, קמפיינים ממומנים וכיו"ב. הסבירות של בעל עסק להיכנס לרשימת הלא מרוצים גדלה ככל שהוא לא עושה תוכנית רחבה שרואה ומתבוננת בכל הפאזל השיווקי .

טעויות נפוצות בשיוק באינטרנט --דוגמאות על קצה המזלג

  • בניית אתר מושקע יפהפה ללא השקעה באפיון האתר וקידום אורגני או לחלופין ללא השקעה בקמפיינים ממומנים שמביאים גולשים לאתר, האתר הכי מושקע בעולם ללא גולשים לא יביא לקוחות חדשים.
  • יש לכם דפים באתר שגוגל אוהב ומזרים אליהם לקוחות פוטנציאליים, אם לא תתאימו את הדפים מבחינה עיצובית ומבחינה טקסטואלית לאותם גולשים אתם מפספסים. הרבה פעמים זה לא משהו שדורש השקעה כספית גדולה, במערכות ניהול תוכן מתקדמות וטובות ניתן בקלות יחסית להפוך כל דף באתר לדף בעל נראות ממוקדת משלו לדוגמה ע"י הסרת תפריטים צדדיים באם יש צורך, שינוי העיצוב של אותו דף ספציפי או הוספת תמונות וסרטונים שמזמינים את הגולש להזמין מוצר, שירות או להירשם לרשימת תפוצה באם רשימות תפוצה זה חלק מהתשתית השיווקית שלכם.
  • השקעה בסרטונים מאד יפים ואף קבלת סרטונים מתוכנית אירוח בטלויזיה ללא קידומם ביוטיוב. זה פשוט להשאיר כסף על הרצפה כדי שהמתחרים שלכם יקחו אותו. באופן כללי השקעה במוצרים ממתגים ללא קידומם בגוגל ויוטיוב זה טעות קלאסית של הרבה עסקים.
כמובן שיש עוד הרבה סוגי טעויות במהלך השיווק באינטרנט ,ציינתי חלק מהם כדי שתוכלו לקבל תחושה של מה זה שרשרת שיווקית ואיפה יש כשלים. באופן כללי מספיק שבמקום אחד בתוך השרשרת השיווקית יהיה כשל כדי שהשרשרת לא תעבוד ולכן חשוב מאד להיוועץ במומחה לשיווק באינטרנט שלא מתמקד רק במוצר אחד מבין שלל המוצרים לשיווק באינטרנט.

שיהיה לכולם בהצלחה
רמי בוכניק
מומחה לשיווק ומכירה באינטרנט 
054-2129221


אסטרטגיה שיווקית באינטרנט

 
** לסקר של גלובס לחצו כאן  -הסקר בוצע ע"י קרן כהן מקייסי קולג' ודוקטור דן הרמן 
 
טיפים נוספים: איך גוגל חושב  |  שיקולים בבניית פייסבוק עסקי | קידום ביוטיוב

 
 
+ שלח משוב