שיקולים בבניית פייסבוק עסקי

דף הבית >> טיפים לשיווק באינטרנט >> שיקולים בבניית פייסבוק עסקי
 
  שיקולים בבניית דף עסקי בפייסבוק

 
 
שיקולים בבניית דפי פייסבוק עסקיים: טיפ שיחסוך לך כסף וגם עוגמת נפש

אתחיל בסיפור שקרה וקורה ממש בימים אלו: לאחרונה פנו אלי לא מעט אנשים בשאלה -בקשה , הפייסבוק העסקי שלי לא עובד מה לעשות, זה קרה בעקבות שינויים בפייסבוק ומעבר לדפי פייסבוק מאובטחים. כמובן שעזרתי לפונים בפיתרון הבעיה אם על ידי שירות שנתתי להם בין אם בתשלום ובין אם  ע"י מתן הסבר קצר במייל ועזרה לפיתרון שגישת עשה זאת בעצמך. אך לא זה העניין, כשאתם עושים דף עסקי ומשלמים למתכנת עבור דף שכזה עליכם להבין את המשמעות. מובן מאליו שמי שבנה דף פייסבוק אצלי קיבל ממני עדכון בזמן.

אז מה המשמעות? 

פייסבוק הוא לא אתר האינטרנט שלכם והשינויים בפלטפורמת הפייסבוק אינם כמו שינויים בתקני האינטרנט ואסביר, אתר אינטרנט פשוט שנבנה לפני 10 שנים ב html יעבוד היום ברשת באותה צורה שבה עבד לפני 10 שנים והסיבה היא שלמרות שהפרוטוקול  http ושפת האינטרנט הבינלאומית html שודרגו ושונו במהלך השנים , עדיין התקן תומך לאחור בתקנים קודמים.זה קורה בזכות כך שהתקינה של הפרוטוקולים הללו היא בינלאומית ולא נקבעת רק ע"י גופים מסחריים. לעומת זאת פייסבוק הגם שהפך מאד מאד מאד פופולרי אינו מחויב לתקינה בינלאומית כזאת או אחרת, פייסבוק היא חברה מסחרית מעולה שנותנת לנו הרבה מאד הזדמנויות עסקיות, אך צריך לזכור שפייסבוק רשאים ויכולים לשנות את הממשקים שלהם כראות עינהם בלי לשאול אותנו האם אנחנו אוהבים את זה כן או לא, לכן ייתכן שדף מדוגם ומושקע שבנה לכם מתכנת אתמול לא יעבוד מחר עקב שינוי כזה או אחר בפייסבוק.

לחברות והארגונים הגדולים זה לא ממש משנה שכן הם בכל מקרה מחזיקים צוותי מיחשוב שתומכים להם מערכות המידע שלהם, בדפי הפייסבוק שלהם ובמערכות האינטרנט שלהם, לכן כשיש שינוי בפייסבוק המתכנתים שלהם משנים ומבצעים את הנדרש כחלק מהעבודה השוטפת שלהם ללא יצירת הוצאה משמעותית שונה עבור הארגון בו הם עובדים. לעסק הקטן ששילם למתכנת ובנה דף עסקי שחשב שישרת אותו לזמן ארוך זה משנה גם משנה.

אז מה כן לעשות?
  • אפשרות אחת זה להסתפק בדף פייסבוק עם הממשקים שפייסבוק נותן בין כה וכה מה שחשוב בפייסבוק ומה שיוצר תהודה שיווקית בפייסבוק זה פעילות על הקיר שלכם. 
     
  • אם אתם פונים לאיש מקצוע לבניית דף פייסבוק יותר מקצועי תשלמו לאיש המקצוע קצת יותר עבור תמיכה חודשית וההתחייבות להתאים את דף הפייסבוק לשינויים.כך לא תופתעו ותיתפסו עם המכנסיים למטה, אם אתם לא יכולים להרשות לעצמכם הוצאה חודשית עדיף שתבחרו באפשרות הראשונה ותשקיעו את הכסף שחסכתם באפיקים נוספים.
     
  • לגבי עיצובים שאתם מזמינים ממעצב גרפי הדין הוא אחר, אתם יכולים להזמין באנרים ועוד ממעצבים גם אם הפייסבוק הופך עורו הקובץ הגרפי נשאר אצלכם ואתם יכולים להשתמש בקובץ זה גם בפייסבוק, גם באתר שלכם ואפילו בחתימת המייל שלכם.
     
מה לא לעשות?
  • אל תגידו יש לי מיניסייט בפייסבוק ותוותרו על אתר משלכם, כמו שאמרתי הפייסבוק משתנה כל הזמן ואתם צריכים בית לעסק, במיוחד אצל עסקים קטנים שלא תמיד מחזיקים משרדים מהודרים, האתר משמש כבית ללקוחות קיימים וללקוחות פוטנציאליים ולכן הוא קריטי. כמו כן אתר צובר ותק ברשת, ותק שעובד בשבילו במישורים נוספים עליהם ארחיב את הדיבור בטיפים נוספים.
אשמח מאד לתגובתך ולהערות שלך פה בטופס.

 

מה עכשיו?
אני רוצה להציג לכם מעגל שיווקי פשוט שעובד, מעגל שיווקי שבו ברורה נקודת ההתחלה ואיך הפעילות יוצרת לקוח. מדובר על ערוץ יוטיוב שבעבודה נכונה הסרטונים שלו עולים בתוצאות הראשונות ביוטיוב. מהסרטון יש לינק ישיר לדף נחיתה ממוקד שבו הלקוח הפוטנציאלי משאיחר פרטים. מה שנשאר לבעל העסק כרגע זה לבצע שיחת מכירה בטלפון וזאת לאחר שהלקוח הפוטנציאלי עבר תהליך בישול והכנה בדף הנחיתה.ואיך אמחיש את זה ? בתמונה אחת שבנויה מצילומי מסך.
לשאלות ניתן להתקשר לרמי בוכניק
054-2129221

בברכה  ובהצלחה בעסקים
רמי בוכניק
054-2129221

 
     
     

 
 

 
 
+ שלח משוב