המרכז לאימון וייעוץ טכנולוגי - מה לשיווק בפייסבוק ולבתי קפה
צרו קשר
ייעוץ עסקי להצלחה

מה לשיווק בפייסבוק ולבתי קפה

דף הבית >> טיפים לשיווק באינטרנט >> מה לשיווק בפייסבוק ולבתי קפה
 
שיווק בפייסבוק ובתי קפה        
חייגו054-2129221
 
מה לפייסבוק ולבתי קפה או מה לפייסבוק ולמסיבות בעיר הגדולה?

כולם מדברים על פייסבוק, דפי פייסבוק עסקיים, פרופילים אישיים ועוד, האם עצרתם פעם לחשוב מה חשוב בדפי הפייסבוק שלכם, לפני שנתייחס לשאלה נבין שפייסבוק זה בעצם רשת חברתית ולכן חלים עליה החוקים החברתיים בדומה למציאות הלא וירטואלית. 

אז מה בעצם לפייסבוק ולבתי קפה או מה לפייסבוק ולמסיבות בעיר הגדולה?

אז מה חשוב לנו בבית קפה?

מה חשוב לכם בבית קפה? שהקפה יהיה טעים? זה טריוויאלי וברור(וביננו חלק מאיתנו לא תמיד יזהו את ההבדלים) אבל מה קורה לכם כשאתם מגיעים לבית קפה שאתם מאד אוהבים את הקפה שלו או את המוצרים שלו והוא ריק? מה קורה לכם כשאתם מגיעים למסעדה והיא ריקה? פתאום יש לכם חשק לחפש מקום אחר, מה קורה לכם כשאתם הולכים בשדרות רוטשילד ורואים בית קפה אחד תוסס ושוקק חיים(פשוט בגלל שיש בו לקוחות ) ולידו יש בית קפה ריק, ולא צריך לחכות לשולחן פנוי, הרציונל הפשוט אומר להיכנס לבית קפה הריק איפה שיש יותר מקום, פחות רעש ולא צריך לחכות לשולחן, מה קורה במציאות? רוב האנשים ייכנסו לבית הקפה המלא גם אם הם יצטרכו לחכות בתור.
ואם בית הקפה הריק או המסעדה הריקה יהיו יותר מפוארים ויפים מבית הקפה המלא והשוקק (ועם אותם מחירים) עדיין הרוב ירצו להיכנס לבית הקפה המלא.

ומה קורה במסיבות?

אותה תופעה חוזרת על עצמה במסיבות, אנשים רוצים להיכנס דווקא למסיבה או לדאנס בר שאליו אנשים מחכים בתור, הם אפילו מחכים בסבלנות זמן לא מבוטל כדי שיכניסו אותם כאשר באותו זמן 100 מטר מהמועדון עם התור יש מועדון עם אותו סגנון מוסיקלי וייתכן שבמועדון הסמוך העיצוב יותר מפואר,עדיין הרוב יבחרו לחכות קצת ולהיכנס למועדון עם התור.(הרבה פעמים יש תור בחוץ ובפנים עדיין ריק,אנשים יודעים את זה ועדיין ממתינים).

ואיך זה בא לידי ביטוי בשיווק בפייסבוק?
 מה לכל זה ולפייסבוק?  אתם זוכרים מה אמרנו בהתחלה, הפייסבוק הוא רשת חברתית וההתנהלות ברשת החברתית היא בדיוק כמו בחירה בבתי קפה או מסיבות.  
כשאנחנו מגיעים לדף עסקי בפייסבוק וגם לדף אישי אנחנו מתרשמים קודם כל מהפעילות בדף.האם אנשים מעורבים בדף, האם יש תגובות, שאלות? האם יש דף הפייסבוק שלכם שוקק חיים, זה הדבר החשוב ביותר בדפי הפייסבוק כרשת חברתית. כמובן שכדאי שהדף יהיה אסתטי ונעים, שהבאנרים שמייצגים את בעל העסק יהיו נעימים.אבל בדיוק כמו בבתי קפה ובמסיבות, הדבר הכי חשוב שיהיו חיים בתוך הדף.ואיך יוצרים חיים בדפי הפייסבוק שלכם .אם אני מגיע לדף שנראה מדהים מליון לשוניות אבל אני רואה סטטוסים מיותמים ללא תגובות, דף ללא חיים אני כנראה אצא מהר מאד מהדף.
האם זה רציונלי? לא.  
האם זה מה שקורה? כן .

לעומת זאת אם אגיע לדף שנראה סביר אבל אני רואה בו חיים, שאלות מעניינות תגובות ענייניות של בעל הדף וכיו"ב, האם אני אשאר בדף ואקרא? סיכוי גבוה שכן ואולי אף אשאל שאלה ואצטרף לדיון.


אז איך מפיחים חיים בדפי פייסבוק?

  1. כותבים תוכן מעולה,נותנים טיפים מהתחום שלכם,דואגים שיהיה מעניין , שיהיו בדף הפייסבוק שאלות שיגרמו לאנשים להגיב.
  2. הדבר השני זה לגרום לאנשים להגיע לדף כדי שיוכלו לבצע את מה שרשמנו בסעיף 1 .
בדיוק בשביל למדוד את זה יצרו פייסבוק את הפרמטר : "מדברים על זה" או 'Talking about it" שמודד בממוצע נע את מספר התגובות והמגיבים שלכם בדף. אז בלי להיכנס לכל הנוסחאות המדויקות כדי שהדף שלכם יעבוד כמו שצריך, הרבה לפני הוספת עשרות לשוניות וכיו"ב תדאגו לתוכן איכותי, מעניין ולכך שיהיו לכם חיים בתוך הדף.

אני מזמין אתכם להגיב לשאול שאלות וכיו"ב פה למטה בתוסף החברתי של פייסבוק.


 

שיווק בפייסבוק| דפי פייסבוק| מדברים על זה|שיווק באטיפים נוספים :
איך גוגל חושב  | לכתוב כדי למכור-כתיבה שיווקית  | שיקולים בבניית דף פייסבוק | קידום ביוטיוב | רישום לקבלת טיפים בשיווק באינטרנט
 

 
 
+ שלח משוב