המרכז לאימון וייעוץ טכנולוגי - יצירתיות וחדשנות בעסק
צרו קשר
ייעוץ עסקי להצלחה


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


יצירתיות וחדשנות בעסק

דף הבית >> עסקים קטנים >> יצירתיות וחדשנות בעסק

חדשנות ויצירתיות בעסק שלך

לאחרונה שמעתי הרצאה בטד, למי שלא מכיר באתר של טד יש מאות הרצאות שהועברו בלייף מול המוני צופים ומאזינים מאושיות מקצועיות בתחומים שונים. אחד המשפטים שנחרט באוזניי בהרצאה הוא " אם אתה לא מוכן לטעות, לעולם לא תוכל להיות יצירתי", אין הכוונה שכל מי שטועה הוא יצירתי אבל ברור ומובן שאם אתה לא מוכן לטעות לעולם לא תוכל ליצור משהו חדשני שכן אם כל הזמן אזהר לא לטעות, סביר להניח שאחזור על פורמולות קיימות ולא אפנה לדרכים חדשות. בהרצאה מדברים על החינוך המסורתי ועל כך שכל מערכות החינוך בעולם מעודדות אותנו לאותם דרכי חשיבה, לאותם סדרי עדיפויות, (מתמטיקה ושפות קודם לאחר מכן המקצועות ההומניים ורק בסוף אמנות, גם בתחומי האמנות יש היררכיה שחוזרת על עצמה בכל המערכות החינוכיות בעולם). מסתבר שרוב מערכות החינוך קמו בתקופה דומה עם תחילת התיעוש העולמי כשהן נועדו לייצר ולשרת את התיעוש העולמי, יצירת עובדים, מנהלים וכו לסביבה מתועשת. ולכן כל החינוך הוא מגמתי. יש בזה דברים טובים ויש בזה גם המון דברים רעים, אני לא בא להחליט ולא בא לשפוט, אצרף בפוסט הזה את ההרצאה ותוכלו לראות אותה, (ניתן לבחור תרגום לשפה העברית ע"י כך שלאחר שתעשו PLAY יעלה אייקון נוסף LANGUAGES ושם ניתן לבחור HRBREW ולראות את ההרצאה עם תרגום).

כמו שאמרתי אני לא מחליט לטוב ולרע אבל אני מעלה שאלה, האם עסקים קטנים יכולים להתנהל ע"פ הגישה החינוכית המסורתית ולדכא את היצירתיות? והתשובה המאד חד משמעית היא שלא! יצירתיות וגמישות מחשבתית הם אחת מהרכיבים שחיוניים להצלחה של עסק קטן, זה בעצם בין הפרמטרים הבודדים שיכול להוות יתרון של עסק קטן אל מול חברה גדולה, לכן אם אתם בעלי עסקים קטנים כדאי לכם מאד לפתח את היצירתיות, הגמישות המחשבתית וע"י כך להציע מוצרים יותר מיוחדים ללקוחות שלכם, לתת פתרונות שיווק ומכירה יותר יצירתיים וע"י היצירתיות בעצם, להניע את העסק שלכם קדימה. 

בקרוב אני הולך לפתוח סדנא שכל עניינה הוא יצירתיות וחדשנות לעסק בינוני וקטן.  אשמח לשמוע תגובות ולשמוע בקשות, מה הייתם רוצים שיהיה בכזאת סדנא?  ועד שאפתח את הסדנא אני ממליץ בחום רב לצפות בהרצאה.
מזכיר לכם שניתן להפעיל בהרצאה תרגום.בהמשך להרצאה הזו אני רוצה לצרף הרצאה נוספת שראיתי באתר של טד שמדברת על הכוח והעוצמה של להעביר ידע ומידע בערוצי וידאו באינטרנט. בין אם זה הרצאה, בין אם זה סדרת וידאו ובין אם זה הצגת המוצרים שלכם, וידאו עוזר לכם להיחשף ולשכפל את עצמכם בו זמנית מול קהלים שונים ומגוונים. אם אתם רוצים להיוועץ איתי כיצד כדאי לעשות זאת נכון אני מזמין אתכם להתקשר אליי-054-2129221. דוגמא שאני מימשתי זה הקורס הוירטואלי שלי ליצירת רושם ראשוני אפקטיבי ועוד הדרכות רבות שנמצאות בערוצי היוטיוב שלי. מוזמנים לצפות בהרצאה הנוספת ושוב אם מעניין אתכם ליצור לעצמכם באופן יצירתי ערוץ שיווקי בוידאו, דברו איתי .
שלכם, רמי בוכניק, 054-2129221, גם בהרצאה זו ניתן להפעיל תרגום.

 

מוזמנים לבקש בקשות של דברים שהייתם רוצים שיהיו בסדנא, להגיב לפוסט וכיו"ב .

 

שיהיה לכולם המשך יום מוצלח .
שלכם רמי בוכניק
0542129221

 
 
+ שלח משוב