צרו קשר
ייעוץ עסקי להצלחה


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


בניית אתר לעסק קטן

דף הבית >> בניית אתרים >> בניית אתר לעסק קטן

בניית אתר לעסק קטן | בניית אתרים 

 

בניית אתר לעסק קטן 

דומה  מאד לבניית אתר לחברה או לעסק גדול, יחד עם זה כדאי מאד לשים לב לנקודות שמייחדות עסק קטן בכל התהליך של בניית האתר. לבניית אתר יש מספר שלבים וכדאי להכיר את כל השלבים ולא לוותר על אף שלב בדרך. השלבים העיקריים בבניית אתר הם:
 • אפיון האתר בהתאמה לגוגל ולרצון הגולשים.
 • אפיון ה UI  - ממשק המשתמש באתר .
 • בחירת קו עיצובי .
 • עיצוב האתר .
 • בחירת מערכת ניהול לבניית האתר .
 • מימוש האפיון בהתאם למגבלות מערכת הניהול .
 • הזנת תכנים בהתאם לשלב הקודם .

אפיון אתר  האינטרנט בהתאמה לגוגל ולגולש

אפיון האתר זה בעצם החלטה על תפריטים ראשיים, תפריטי משנה, שמות הדפים הכותרות וכיו"ב. אפיון האתר בעצם נבנה בהתאם לדרישות בעל העסק והתאמה לנתונים שמאפיין האתר מקבל על ידי שימוש מקצועי בכלים שונים של גוגל וכלים נוספים. אפיון האתר בעצם מתאים את עצמו גם לרצון הגולשים שכן גוגל לא ממציא את הנתונים אלא מביא את הנתונים שאנחנו משתמשים בהם במהלך אפיון האתר מנתוני הגלישה והחיפוש של הגולשים שהם בעצם הלקוחות הפוטנציאליים של האתר .


אפיון ה UI  - ממשק המשתמש באתר
 
אפיון ממשק המשתמש נעשה בהתאמה מלאה לאפיון הקודם שנעשה ע"פ מחקר מילות חיפוש ותהליכים נוספים שעליהם אמון המאפיין או בונה האתר. במהלך אפיון ממשק המשתמש עובד המאפיין עם תוצאות האפיון הקודם ובודק שהאפיון הקודם יהיה ידידותי למשתמש בכל ההקשרים של ממשק משתמש .בהתאם לצורך הוא ישנה את האפיון מבלי לשנות את עמוד השדרה שלו. בעצם לאחר שני תהליכים אלו יהיה בידינו אפיון מקצועי של אתר שיהיה  טוב מבחינת גוגל, טוב מבחינת חיפושי הגולשים וטוב מבחינה ידידותיות האתר למשתמש. אם נזכור עד השלב הזה
אנחנו לא רואים אתר באויר, יחד עם זה אסור לנו לטעות : 2 השלבים האלה הם השלבים החשובים ביותר בבניית האתר וההחלטות בשלבים האלה יכריעו בעתיד על מיקומי האתר בגוגל ועל זמן הגלישה (זמן השהייה באתר) ונוחות השימוש באתר .
 
בחירת קו עיצובי
 
בחירת קו עיצובי לאתר הוא שלב מקדים לעיצוב האתר. מדוע אנחנו מפרידים את השלבים? יש לכך שתי תשובות, האחת לפני שמעצבים חשוב שנגדיר מה הקו העיצובי שלנו, מה אנחנו רוצים לשדר וכיו"ב. התשובה השנייה נכונה רק לעסקים קטנים עם תקציב מוגבל , בחודשים הראשוונים  לחיי האתר המבקר העיקרי באתר הוא העכביש של גוגל וגולשים שיגיעו לאתר כתוצאה מכרטיס ביקור שקיבלו, או קמפיין פרסומי כזה או אחר. במידה ואנחנו לא עושים באופן מיידי קמפיינים פרסומיים בגוגל המבקרים העיקריים יהיו או אנשים שכבר פגשנו והעכביש של גוגל גולשים כתוצאה מחיפוש רגיל בגוגל ללא קמפיין פרסומי יגיעו לאתר רק לאחר כמה חודשים. את העכביש של גוגל לא מעניין העיצוב. אם נרצה לעכב חלק מההוצאה נשאיר את העיצוב הסופי לשלב יותר מתקדם. יחד עם זה כדאי שנבחר קו עיצובי שעל פיו נקבע את הצבעים השולטים וכיו"ב.
 
עיצוב האתר

עיצוב של אתר הוא כמו איפור של אישה, הוא צריך להדגיש את הדברים המרכזיים, לתת שדר מקצועי ונעים ויחד עם זה לא לבלוט מדי. עיצוב שיהיה דומיננטי מדי  יפספס את המטרה שלו. המטרה המרכזית של העיצוב זה להשאיר את הגולש באתר זמן ארוך על ידי כך שירגיש נעים ונוח עם הצבעים והצורות שניבטות אליו מן המרקע .

בחירת מערכת ניהול לבניית האתר 

אתרים מפתחים במערכות ניהול תוכן, את ההנחה הזו אנחנו לוקחים כאקסיומה. אנחנו נדבר פה על בחירת המערכת הרצויה.יש מערכות ניהול תוכן פתוחות שהן בעצן מערכות ניהול תוכן שפותחו על ידי מתכנתים מכל העולם והן בעצם קוד פתוח (כמו לינוקס ). המערכות המובילות בתחום הקוד הפתוח הן  WordPress, Joomla  ו Drupal . כולן מערכות מצוינות וטובות אך כדי לפתח בהן אתרים וכדי לעדכן צריך חוש טכני טוב. יש מערכות ניהול תוכן סגורות שהן מערכות שפיתחו חברות מסחריות . Several Options ו WIX  הן מהמערכות ניהול תוכן הסגורות המובילות. היתרון הגדול של מערכות ניהול תוכן סגורות הוא בד"כ קלות השימוש, המיומנות הדרושה על מנת לתפעל בעזרתן את האתר שלכם פחותה מהמיומנות הדרושה במערכות ניהול תוכן הפתוחות. באתר זה ניתן לבחון כיצד מקימים אתר במערכת ניהול תוכן סגורה. כעסק קטן שלא רוצה לשלם למתכנתים כדי לעשות שינויים תחזוקתיים באתר כדאי לכם לבחור מערכת ניהול תוכן שיהיה לכם קל מאד לנהל ויהיה לכם קל מאד לעשות שינויים באתר לבד.

מה חשוב לבדוק במערכת לניהול תוכן :(במיוחד לעסק קטן )
 • קלות השימוש
 • אתר רספונסיבי -כלומר מערכת ניהול שבונה אתר שמותאם בצורה אוטומטית לסמארטפונים.
 • אפשרות להוסיף טפסי  צור קשר שונים בצורה קלה.
 • גמישות רבה בטפסים.
 • אפשרות לחנות וירטואלית בקלות. 
 • אפשרות להוסיף פורום מבלי להסתכן בפירצת אבטחה 
 • גמישות ביצירת תפריטים ותפריטי משנה 
 • אפשרות לשבץ תגיות ותיאור לכל דף ודף
 • אפשרות ליצור דפי נחיתה בתוך המערכת     


להתנסות בחינם במערכת ניהול תוכן מתקדמת לחצו כאן מימוש האפיון בהתאם למגבלות מערכת הניהול
 
את האפיון יש לממש בהתאם למערכת הניהול שנבחרה ובהתאם למגבלות של מערכת ניהול התוכן. בתום המימוש נקבל בעצם אתר שהוא כמו שלד של בניין . יש את כל הדפים התפריטים וכיו"ב עכשיו ניתן להזין תוכן.
 
הזנת תכנים בהתאם לשלב הקודם
הזנת התכנים היא השלב האחרון ותיעשה בד"כ על ידי בעל העסק בעצמו שכן בעל העסק הוא זה שיודע ומכיר את התכנים . בהמשך יוכל בעל האתר להזין תכנים שנכתבו על ידי כותבי תוכן מקצועיים בין אם זה מאמרים רגילים או מאמרים שנכתבו בתהליך חכם של כתיבה שיווקית .
 
שיהיה לכם בהצלחה ב-בניית האתר .

 
 

 
 בניית אתרים | קידום אתרים | שיווק באינטרנט