צרו קשר
ייעוץ עסקי להצלחה


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


אימון עסקי

דף הבית >> עסקים קטנים >> אימון עסקי

אימון עסקי -מאמן עסקי


מה זה אימון עסקי, מה זה מנטורינג עסקי, כיצד לבחור מאמן עסקי ? שאלות שאנסה לתת להם פה את התשובה. אימון עסקי הוא בראש וראשונה אימון ובמרכז של האימון יש שאלות, הרבה שאלות פתוחות שהמאמן שואל את הלקוח שלו המתאמן, בחלק השני של האימון יש הכלה אמפטית ובניית תהליך תוצאתי בו המתאמן מתוך העוצמות שלו יגשים את יעדיו. בתהליך האימון אנחנו מתייחסים למתאמן כאדם שלם שאין צורך לתקנו. המתאמן הוא שלם ומושלם כפי שהוא ומתוך נקודת מוצא זו אנחנו פועלים על מנת להגשים יחד עם המתאמן את מטרותיו, יעדיו ושאיפותיו. עוצמתו של תהליך האימון נובעת מכך שהמאמן והמתאמנים יוצרים שותפות בה היעדים והמטרות כולם הם של המתאמן ונקבעו על ידי המתאמן,יחד עם זאת המאמן אינו מעורב רגשית בתהליך ונטול אגו. נקודת מבט זו נותנת לתהליך כולו המון כוח.עד כה הסברנו ודיברנו על אימון או אימון אישי שהוא בעצם המכנה המשותף של כל סוגי האימונים .
אם כך מה זה אימון עסקי ? אימון עסקי עונה לכל ההגדרות שהגדרנו קודם לגבי אימון אישי או אימון באופן כללי, באימון עסקי הדיאלוג הוא בעצם העסק של הלקוח, החברה של הלקוח, או העסק שהלקוח חולם להקים.תפקיד המאמן לשמור על תהליך תוצאתי והוליסטי ברמה העסקית, יחד עם זה המאמן חייב לשצור בתוך התהליך של האימון העסקי על הפן של האימון האישי, שהרי העסק לא בנוי מרובוטים גם אם יש בו אוטומציה באינטרנט, באפליקציות סלולריות וכיו"ב .בתוך האימון העסקי יש דיאלוג פנימי של המאמן גם עם הפן של האימון האישי והרבה אלמנטים של העצמה אישית ובניית יכולות עסקיות ואישיות של המתאמן . אם כך מה ההבדל בין אימון אישי לאימון עסקי ? באימון עסקי מעצימים יכולות עסקיות .העצמת היכולות והכישורים העסקיים משפר מעצים ומשפר גם את היכולות והכישורים האישיים של המתאמן .דוגמה קטנה ליכולת עסקית היא יכולת הפרזנטציה, אם ניקח מקרה בוחן של בעלת עסק נשואה עם שני ילדים,ייתכן שבאימון אישי לא היינו משקיעים משאבים ביכולות הפרזנטציה ודיבור בפני קהל,באימון עסקי נשקיע בזה משאבים עד להגעה ליעד הנכסף. כמובן שבניית יכולת זו משפרת ועוזרת לביטחון העצמי ודברים נוספים שקשורים גם לחיים האישיים.

שילוב של ייעוץ ואימון עסקי : לעיתים אימון עסקי משולב והולך יחד עם אלמנטים של ייעוץ. באם עולם התוכן של המאמן חסר את אותו אלמנט ייעוצי, בתוך תהליך האימון יבחרו המתאמן והמאמן יחד יועץ לסגירת אותה פינה. באם המאמן העסקי הוא  בעל מקצוע ויועץ באותו תחום זה ישולב בצורה סינרגטית שלמה .כאשר בוחרים מאמן כדאי לבחור מאמן או יועץ שיתן לכם מטרייה רחבה לצרכים שונים. היתרון הגדול של זה הוא הסינרגיה בין תחומים שונים בעסק שלכם. תפקיד המאמן לוותר על האגו שלו ולדעת מתי הלקוח צריך ייעוץ נוסף בתחום כזה או אחר . בהקשר הזה מאמן קצת דומה לרופא המשפחה,שייודע לטפל בהרבה מאד דברים ולרוב ייתן את הפיתרון ,אך בהינתן בעיה ספציפית נקודתית הוא שולח לייעוץ ממוקד והלקוח יחזור  עם ההמלצות להמשך טיפול וכיו"ב לרופא המשפחה.