המרכז לאימון וייעוץ טכנולוגי - איך לכתוב כדי למכור?

איך לכתוב כדי למכור?

דף הבית >> שיווק באינטרנט >> איך לכתוב כדי למכור?
 

איך לכתוב פוסטים וסטטוסים שיגעו בקהל שלכם

חייגו 054-2129221
שיווק באינטרנט | איך לכתוב כדי למכור ?  

אני כותב וכותב סטטוסים, ופוסטים ומאמרים ולא נראה לי שמישהו קורא את זה, אפילו לא מרפרף, למה זה קורה? אני הרי מקצוען בתחום שלי אנשים שכבר מכירים אותי משלמים לי לא כדי לקבל ממני תובנות, מידע וכיו"ב וכשאני כותב באינטרנט אני מקבל את התחושה שלא באמת קוראים את מה שיש לי להגיד. כנראה שאני צריך לתת למישהו שיכתוב במקומי. האם גם אתם חוויתם את התחושות והחוויות האלה, אני אישית חויתי.שמפגש הראשון שלי עם כתיבה לאינטרנט שמטרתה היא בעצם שיכירו אותי הייתי מאד מרוכז בי ובמוצר שלי, שהיה מוצר נהדר ומדהים ולא הבנתי למה אנשים לא שואלים שאלות, לא מגיבים וכיו"ב(זה עוד היה הרבה לפני הפייסבוק כאשר מרחבי האינטרנט היו בעיקר פורומים של תפוז נענע וואללה וכמובן האתר המסורתי עם קטגורית  המאמרים. )אגב עדיין כדאי להיות נוכח בפורומים שונים ולא רק בפייסבוק וברשתות החברתיות .

באותו זמן החלטתי שאני רוצה להבין מה לא נכון בכתיבה שלי וחיפשתי ייעוץ בתחום. בשנים אלו מספר היועצים בתחום הכתיבה לא היה גדול כמו היום ומצאתי לי אנשי מקצוע מתחום הפרסום והקופירייטינג ורתמתי אותם תמורת תשלום לא סמלי לעזרתי (התשלום אגב השתלם ואני מאד שמח על כך ).הבנתי מהם שאני צריך לכתוב כמו בצל וככל שאני אגיע עמוק יותר לתוך הבצל הכתיבה שלי תהיה יותר אפקטיבית.

כתיבה בשיטת הבצל: השלב הראשון בכתיבה שכזו הוא להיכנס לנעליו של הלקוח שלכם, זה לא אמור להיות מאד מסובך בהנחה שכבר היו לכם לקוחות בעבר.להיכנס לעולם הלקוח זה בדיוק כמו ששחקן נכנס לדמות, מכיר ולומד מה מניע את הדמות, ההתלבטויות, החוויות המניעים הנסתרים ועוד.מתוך נקודת המבט הזאת שאלו אתכם בתור הלקוח את שאלת "אמילי" = אני מה יצא לי מזה - כלומר מה יצא ללקוח שלכם מהמוצר שלכם, אם אקח לדוגמה מכונית אז במקום להגיד "מכונית עם 4 בוכנות וניצולת מיטבית" שזה מאפיין או תכונה של מכונית כתבו "מכונית שתחסוך לכם דלק" שזה בעצם תועלת ועכשיו ברור מאד מה יצא ללקוח אם הוא יקנה את המכונית של החברה שלכם.


כתיבה בשיטת הבצל השלב השני: אני שוב מזמין אתכם להיכנס לנעליו של הלקוח שלכם ולנסות להבין את התועלת הרגשית שתצא לו משימוש במוצר  או השירות שלכם. לנסות להבין את הפחדים והתשוקות שלו וךדבר בעצם הל התוןעלות הללו. אם בשלב הראשון השתמשנו במכונית כדוגמה גם עכשיו נשתמש במכונית ונראה את השלבים. תכונה: מכונית שעוברת מבחני ריסוק דרגה 4. תועלת: מכונית בטוחה . תועלת רגשית : מכונית שתשמור על הילדה הקטנה שלך בחיים חס וחלילה במקרה של תאונה.

כתיבה בשיטת הבצל השלב השלישי: לאחר שהצגנו את התועלת הפונקציונלית ואת התועלת הרגשית אנחנו מנסים לכוון לתת מודע ולתועלות אגו: שם אנחנו רומזים למיצוב חברתי, סטטוס ,חיזוק משפחתי [אשתך תסמוך עליך יותר(גם בדברים אחרים בעצם...) אם תבחר לקנות מכונית יותר בטיחותית...] וכיו"ב .

שיטת הבצל שלבים נוספים : בין השלבים השונים יש הרבה מאד שלבי ביניים, ככל שתעמיקו ותבינו יותר את הבצל של הלקוח שלכם תוכלו לכתוב הרבה יותר אפקטיבי.

איפה לכתוב בפייסבוק? באתר? בדף הנחיתה?בבלוג? כתיבה בשיטת הבצל היא גישה כללית ניתן לממש אותה בכל מקום בו תרצו לכתוב, ניתן להשתמש בה גם בסרטוני וידאו שאתם מעלים ליוטיב ועוד ועוד.

אז תתחילו פשוט לכתוב ולפני שאתם כותבים נישמו עמוק והיכנסו לנעליים של הלקוחות שלכם.

אני מזמין אתכם להגיב פה למטה .


                                 

 

 
טיפים נוספים: איך גוגל חושב  |  שיקולים בבניית פייסבוק עסקי | קידום ביוטיוב |  אסטרטגיה שיווקית באינטרנט  |

 
 
 
+ שלח משוב