איך גוגל חושב?

דף הבית >> שיווק באינטרנט >> איך גוגל חושב?
 

איך גוגל חושב
קידום אתרים וערוצי יוטיוב

חייגו 054-2129221
שיווק באינטרנט | איך גוגל חושב ?  

עצרת פעם וחשבת למה ומדוע דווקא גוגל הוא מנוע החיפוש הפופולרי בעולם? מדוע דווקא גוגל מבין עשרות ואולי מאות חברות שניסו לפתח את מנוע החיפוש האולטמטיבי "תפס"? מדוע גוגל השאירו מאחוריהם ענן אבק לבן לשאר מנועי החיפוש וכבשו את העולם ? האם ידעת שגוגל נוצר כתוצאה מחיפוש לפתרון בעיה אקדמאית בכריית מידע? ואיך כל זה מתחבר אלינו ויותר מזה איך כל זה יכול לעזור לי לעסק? 

כמובן שאיני מתיימר לדעת את סודותיו של גוגל ואני סמוך ובטוח שאף אחד למעט מתי ממעט ממתכנתי גוגל יודעים את ההרכב הסודי של האלגוריתם המופלא אבל אני יודע מה עובד היטב בקידום ומתהליך פשוט של גזירה לאחור אני אספר לכם איך גוגל עובד ולמה הוא הצליח. אז מה יצא לך מזה? מתוך ההבנה של איך גוגל עובד וחושב תוכל לבנות את האתר או את הבלוג שלך הרבה יותר טוב. 

הסוד המרכזי : אם גוגל הצליח כנראה שהוא חושב בדיוק כמו הלקוח הפוטנציאלי שלך? או כמו רוב הלקוחות הפוטנציאליים שלך שכן הוא מביא תוצאות שנותנות שירות טוב לגולשים שהם הם הלקוחות שלו. ואיך הלקוח שלך או איך הגולש שלך חושב? הלקוח מנתח עסקים באינטרנט ושירותים באינטרנט בדיוק כפי שהוא מנתח אותם בעולם המסורתי כי אותו לא מעניין אם זה אינטרנט או חנות רגילה, אותו מעניין מה הוא מקבל תמורת כספו או שווה ערך אחר שהוא נותן כמו מייל או מספר טלפון. בהמשך הפוסט אנתח כמה גורמים מרכזיים בהשוואה בין העולם המסורתי לעולם האינטרנט לפני זה נציין שיוטיוב וגוגל הם היום באותה משפחה של מנועי חיפוש לכן מה שחל על גוגל כנראה חל גם על יוטיוב .

הפרמטר הראשון ותק: היית קונה בקלות יהלומים מסוחר יהלומים חדש שזה עתה פתח חנות במרכז הסמוך לביתך? ואם החנות הזאת קיימת ומוכרת זהב ויהלומים מזה עשר שנים, היה לך יותר קל לקנות? התשובה כמובן נמצאת בשאלה, גם את העסק שלך קיים 50 שנה גוגל מכיר אותו וסופר אותו רק מיום הקמת האתר. גוגל גם מזהה את האתר מול תחום מסוים וזאת בעזרת אלגוריתמים של התאמות מילים ועוד, תחום מרתק לכשעצמו שיצא לי אישית כמתכנת להיות מעורב בכמה פרויקטי תוכנה בפיתוח אלגורימים שקשורים לאינדוקס מילים קטלוגים ועוד .לכן אם אין לך אתר ואתה רוצה שגוגל יכיר אותו כדאי לך לפעול כמה שיותר מהר ולדאוג שיהיה לך אתר, כמו כן כדאי מאד שגוגל ידע להתאים בצורה האופטימלית לתחומי הפעילות השונים שלך ולכן כדאי שהאתר יעבור אפיון והשבחה בהתאם.

הפרמטר השני: הבנה ברורה של המוצרים שלכם והתועלות שלכם: גם בעולם המסורתי עסק טוב יודע לחדד ולהדגיש מחד מה המוצרים שלו, מאידך מה התועלות שבהם והכי הכי חשוב מה המומחיות שלו.כמו בעולם המסורתי כך גם גוגל רוצה להבין מי אתם, מה אתם מוכרים ומה המומחיות שלכם. על ידי אפיון נכון ומדויק של האתר שלכם יהיה לגוגל הרבה יותר קל להבין מי אתם. כשהוא יבין מי אתם ובמה אתם מיוחדים הוא ידע להעלות אתכם בחיפושים הרלוונטיים.

הפרמטר השלישי : לקוחות מרוצים : בעולם הרגיל לקוחות מרוצים הם הדבר הראשון שכל חברה או בעל עסק מתגאים בו, אם כך כיצד גוגל מגדיר מי הוא לקוח מרוצה ומי הוא לקוח לא מרוצה? לא התקשרו אליי אף פעם מחברת גוגל לעשות סקר שביעות רצון. גוגל קובע מי הוא לקוח מרוצה ע"פ זמן השהייה של הגולשים באתר שלך ועל פי הסיור באתר שלך, גולש שנכנס לעמוד אחד וגלש לעמוד נוסף וכיו"ב משול ללקוח שנכנס לחנות ביקר במחלקה אחת של החנות ואז ביקר במחלקה השנייה וכיו"ב . לקוח שנכנס לאתר ומיד יצא מהאתר זה בעצם לקוח שלא מצא את מבוקשו באתר שלך ולכן הוא לקוח לא מרוצה. ככל שזמן השהייה של הגולש באתר שלך יגדל כך הנראות של האתר שלך בעיני גוגל וגם בעיני הלקוח תהיה טובה יותר. אם ברגעים אלנ אתם קוראים שורות אלה, סימן שאתם מאונדקסים  כלקוחות טובים והאתר הזה מתחבב יותר על גוגל. 

הפרמטר הרביעי: המלצות ושיתופי  פעולה: כשם שבעולם האמיתי עסק שמקבל המלצות והתייחסות רצינית מבעלי עסקים משיקים ואף בעלי עסקים מתחרים נחשב לעסק טוב ורציני כך גם עסק באינטרנט.לכן בתהליך של קידום אתרים אורגני כדאי לדאוג לקשרים עם בעלי עסקים שמשיקים אליכם. גוגל בודק אם עסקים שמשיקים אליכם מתייחסים אליכם. ואיך גוגל בודק את זה, על ידי לינקים כמובן. לדוגמה לינק מאתר של ספר לאתר של קוסמטיקאית יהיה לינק מצוין שכן השירותים של הספר והקוסמטיקאית הם שירותים משלימים.

כמו שכתבתי בהתחלה כדאי לזכור שגוגל ויוטיוב הם בני דודים או אחים ולכן יש להם השקפת עולם דומה.לשאלות נוספות מוזמנים ליצור איתי קשר 
בטלפון : 054-2129221 וכמובן לצפות בסרטון המצורף שיחדד לכם עוד כמה נקודות.

  
 
 
 

 
 
+ שלח משוב