צרו קשר
ייעוץ עסקי להצלחה

פיתוח העסק הקטן כנכס

דף הבית >> עסקים קטנים >> פיתוח העסק הקטן כנכס

האם  בעלי עסקים קטנים נוהגים לפתח את העסק כנכס?


אחת הצרות החולות של עסקים קטנים ובעיקר עסקים קטנטנים המיועדים לפרנס אדם אחד, היא שבשל העיסוק האינטנסיבי של בעל העסק הקטן בהישרדות, הוא לא מפנה משאבים של זמן ו/או כסף להשבחה של העסק הקטן כנכס. אם נציץ לקצה השני - לעולמם של התאגידים והחברות הגדולות, נבין שהם משביחים את עצמם לא רק כנכסים אלא אף כ"נכסים עתידיים". אלה הם בעצם המניות של החברות הגדולות. שווי מניה של חברה בעצם משקפת את האמונה של המשקיעים במניות החברה בהצלחת החברה והתפתחותה. זה בהחלט לא חכם להשליך מעולם החברות והתאגידים בצורה אוטומטית על העולם של העסקים הקטנים, אך יחד עם זאת אפשר ללמוד דברים ספציפיים מהעולם הזה.
רוצה לשדרג את העסק לנכס?
השאירו פרטיםמה הבעייתיות של הזנחת הנכסיות בעסקים קטנים?

כאשר עסק קטן לא משקיע בעסק כנכס, אלא עוסק אך ורק במכירת השירותים שלו, הוא מונע את ההתפתחות  ואת הגדילה שלו. כדאי לזכור שככל שנטפח יותר את העסק כנכס, מנוע הצמיחה של העסק יהיה יותר גדול ומשמעותי.
 יש אמנם הרבה בעלי עסקים עם לקוחות חוזרים(מה שאנחנו קוראים ריטיינר) ועם אפקט חזק של פה לאוזן. עסקים כאלה הם קוסמטיקאיות, ספרים, מסג'סטים וכיו"ב. גם בעסקים כאלה חוסר השקעה בעסק כנכס תעצור את הצמיחה שלו ותתלה מעין תקרת זכוכית שקופה מעל לראשו. לעסקים שאין בהם ריטיינר וצריך לחזור שוב ושוב על תהליכי השיווק והמכירה, אי פיתוח העסק כנכס יהווה גזר דין מוות לעסק כעסק מרויח ומפרנס.

כיצד הופכים עסק קטן לנכס עם פוטנציאל צמיחה?

הצעד הראשון: השבחת האתר מול גוגל:

הצעד הראשון בבניית עסק קטן כנכס הוא לדאוג שהאתר יותאם לגוגל בצורה אופטימלית וזאת ע"י איש מקצוע בתחום. מומלץ גם להשקיע סכום מסוים בקידום שוטף של האתר על בסיס חודשי, גם אם הקידום הזה בכאן ועכשיו לא יוביל למכירות מיידיות. אתר שיתקדם בגוגל יוכל לטפס בעתיד למקומות הראשונים ביתר קלות לעומת אתר שלא עבר השבחה. כמו כן, גם קידום האתר במילים שנחשבות מילים לא תחרותיות ומילים שלא יובילו למכירה, יוצר מיתוג, שכן במילים האלה האתר יוכל להופיע בעמודים הראשונים גם בקידום אתרים סמלי. אתן דוגמא: המינוח "איפור יום" עבור אתר של מאפרת הוא מילת חיפוש שלא תגרום למכירות, יחד עם זאת הופעת האתר בעמוד הראשון או השני בגוגל יגרום להרבה מאד אנשים שמחפשים מידע וטיפים לגבי איפור יום להכיר אתכם מה שכמובן עוזר למתג אתכם. כלומר קידום האתר במאמץ לא גבוה יגרום לאתר להיות שווה יותר כנכס בפני עצמו ויעזור לכם למתג את עצמכם. כמו כן, כאשר תרצו לקדם מילים יותר תחרותיות יהיה לכם הרבה יותר קל וזה ידרוש פחות השקעת משאבי זמן ותקציב.
 

הצעד השני: קידום מתקדם של האתר:

במידה ואתם מסוגלים ורוצים לראות את התמונה היותר גדולה תוכלו לבחור בלקדם את האתר בקידום יותר משמעותי. כמובן שזה מצריך תקציב יותר גדול. ע"י הצעד הזה, גם תיראו הרבה יותר בגוגל, יראו אתכם הרבה יותר, ייכנסו לאתר שלכם הרבה יותר אנשים וכמובן המכירות שלכם יגדלו. האם זה יצדיק עצמו באופן מיידי? זה מאד תלוי במוצרים שלכם, בשירותים שלכם והאם השירותים שלכם תלויי מיקום גאורגרפי. לדוגמא: קוסמטיקאית שעובדת בהרצליה ותעלה בגוגל בעמוד הראשון בבאר שבע לא תוכל כנראה לתת מענה בעצמה. גם פה יש דרך לעקוף את זה.... בעל עסק שהשירותים שלו תלויי מיקום יכול ליצור שיתופי פעולה מחייבים (כמובן עם הסכמים מסודרים) עם עמיתים למקצוע באזורים שונים בארץ, להפנות אליהם לקוחות שהגיעו אליו דרך האינטרנט ולהנות מחלק מהרווחים. בדרך הזאת העסק הקטן יכול להפוך את עצמו לשיטה, ולפזר סוכנים שלו בכל הארץ ואולי גם בחו"ל. עבודה בדרך הזאת עשויה לתת לעסק קטן פריצת דרך מטאורית בהיקפי הפעילות. כמובן שיש פה כמה וכמה נקודות שבעל העסק צריך לגעת בהן. הראשונה היא יצירת שיתופי פעולה נכונים עם הסכמים שיעבדו בשבילכם. השני זה לשחרר ולהתחייב על עבודה של מישהו אחר (מסתבר שצעד זה קשה עבור כמה וכמה בעלי עסקים ). כמובן שאתר מקודם יכול להרויח גם ממכירת מוצרים דרך האתר (מוצרי טיפוח באתר של קוסמטיקאית, חמאת שיאה ומוצרים מפנקים באתר של מעסה וכיו"ב). הדרך הנוספת זה להרויח דרך תוכניות שותפים. בל נשכח שאתר מקודם הוא בעל שווי הרבה יותר גבוה מאתר לא מקודם וכן היום אתר זה כמו נדל"ן, במידה ואתה רוצה לסגור את העסק אתה יכול למכור את האתר .

הצעד השלישי: בניית מוצרים וירטואליים:

בניית מוצרים וירטואליים גם ייתן לכם אוסף של מוצרים שיוכלו מחד להמכר ומאידך לעזור במכירות של מוצרים ושירותים אחרים כמוצרים משלימים וכבונוסים למי שסוגר איתכם עיסקה על מוצר אחר שלכם. כמובן שיצירת מוצרים וירטואליים שיופצו בשוק תעזור לכם למתג את העסק ולפרסם אותו כך שהעסק כנכס יהיה שווה יותר.

הצעד הרביעי: בניית רשימת תפוצה ושימוש מושכל בה:

אם תאספו רשימת תפוצה יהיה לכם יותר קל פרסם ולמכור שירותים חדשים שלכם, כמו גם למכור שירותים או מוצרים של עמיתים שלכם למקצוע ולקבל כמובן חלק מהרווחים.

זיכרו: הפיכת העסק שלכם לנכס תעזור לכם לקדם את העסק, למכור יותר ואף להפוך למיני רשת בצורה חכמה.

רוצים להפוך את העסק שלכם לעסק ורוצים עזרה ? התקשרו אליי 054-2129221.

 
 
+ שלח משוב