פרשת האזינו | פרשת השבוע

דף הבית >> פרשת השבוע >> ספר דברים >> פרשת האזינו | פרשת השבוע
 
          שנה טובה ומתוקה
          
הצלחה, שפע ובריאות
 
ראש השנה הולך וחולף לו, ואת מקומו של החג תופסת אט אט השבת. חופש ארוך סידרו לנו השנה, השאלה היא האם אני לוקח את החופש הזה להתבוננות פנימה, ולהעריך את מה שקיים בחיי. בהמשך שנספר בפרשת השבוע נראה שזה אחד האלמנטים הנסתרים בפרשה, משהו שהוא מעבר לסיפורת.
אז מה הולך להיות פה במייל:
למי שלא הספיק לראות או לשמוע -ברכה לראש השנה , טיול בסוכות ועוד הרבה דברים שהולכים לעשות לנו את השנה הקרובה הרבה יותר טובה, וכמובן הגיגים על פרשת השבוע . 
לברכת ראש השנה המלאה  עם סרטון ברכה לרגל השנה החדשה לחצו כאן  .

אז מה יעשה לנו את השנה הקרובה יותר קלה  או אם אתם רוצים תקראו לזה מתנות לחג:

חיסכון בדלק 36 יום חינם(ואח"כ תחליטו)  |   בדיקת תיק הביטוחים המשפחתיים חינם |מתי בפעם האחרונה עשית סדר בתיק הביטוחים המשפחתי שלך ?
ע"י בחינת תיק הביטוחים על ידי מומחית בביטוח בעלת תואר שני בכלכלה MA תוכל אף לחסוך כסף על ידי מציאת כפילויות בתיק הביטוחים. שירות זה ניתן במתנה -חינם והוא ללא התחייבות כלל .
לקבלת המתנה של בדיקת תיק הביטוחים לחצו כאן.
טיול לילה לירושלים
טיול לילי  לירושלים באוירה ירשולמית של סוכות, 18.10.2011. נטייל ברחובות ירושלים נבקר בכותל ונשמע עוד מסיפורי ירושלים ממדריך טיולים ומספר סיפורים מוסמך. בנוסף לכך נכיר אנשים חדשים ונחווה סדנה קצרה בהנחיית רמי בוכניק. הטיול כולל: אוטובוס מפואר , מדריך טיולים ומספר סיפורים, מנחה סדנאות ומאמן אישי בכיר  לפרטים נוספים לחצו כאן.
רוצה לחסוך דלק? אני אישית נתתי לרפי להתקין אצלי ברכב טבעת חכמה שגורמת לאויר שנכנס למנוע להיכנס בסיבוב ועל ידי כך נוצרת בעירה טובה יותר.אבל מה זה משנה איך זה עובד, העיקר שזה עובד! מדדתי חודשיים ימים את צריכת הדלק ונוכחתי לדעת שאכן צריכת הדלק ירדה וכך אני חוסך לא מעט כסף. אז אם גם אתה רוצה לחסוך בדלק פשוט היכנס ללינק,ראה סרטון עם עדויות השאר פרטים ורפי שהתקין אצלי ברכב את הטבעת יתקשר אליך.למוצר זה רפי נותן 100% אחריות,כלומר במידה ולא תהיה מרוצה מהתוצאות תחזיר את הטבעת ולא תשלם. הטבעת ניתנת ל36 ימי ניסיון בהם אתם יכולים למדוד את צריכת הדלק. חסך לכם? שלמו לרפי והמשיכו לחסוך, לא חסך לכם, החזירו את הטבעת לרפי ולא שילמתם כלום. לפרטים נוספים לחצו כאן.  
 
 
רוצה ללמוד איך ליצור רושם ראשוני אפקטיבי?רוצה לשפר את הרושם הראשוני שלך? אם כן פשוט היכנס ללינק המצורף והירשם לקורס חינמי באינטרנט שייתן לך כלים אמיתיים של עבודה עצמית לשיפור הרושם הראשוני ממקום הוויתי ולא מתוך מקום של הצגה. לרישום ופרטים לקורס חינמי ביצירת רושם ראשוני אפקטיבי לחצו כאן.

ועכשיו קצת הגיגים על פרשת השבוע : פרשת השבוע פרשת האזינו הפרשה שבו משהו עולה על הר נבו ועוזב את העם, אם מתבוננים היטב רשום "וידבר יהוה אל משה בעצם היום הזנ לאמר: עלה על הר העבדים הזה הר נבו", מה המשמעות של "בעצם היום הזה", בעצם היום הזה הוא באמצע היום לעיני כולם, כלומר התהליך קורה באמצע היום מול כל העם, והעם מתקשה להיפרד ממנהיגם שהוביל אותם 40 שנה במדבר.הביטוי "בעצם היום הזה" מופיע רק עוד פעמיים בתורה(חמישה חומשי תורה ), ביציאת מצרים כאשר בני ישראל יוצאים בחופזה ממצרים,וכאשר ה' מכניס את נוח לתיבה.העם בעצם ממשיך לקטר למשה על כל הדברים ממש עד הרגע האחרון ,ורק כשמשה נפרד מהעם, העם מבין, את גודל האבידה ומעריך את משה (לפני כן העם בעיקר התלונן ),כך גם בסיפור נוח, עשרות שנים לפני המבול ניסה נוח לשכנע את האנשים שחיו אז לחזור בתשובה ולחזור בהם מחטאיהם, אך רק כשמתחיל המבול הם מתחרטים על מעשיהם אך זה כבר מאוחר. דבר דומה קורה גם ביציאת מצרים.השאלה היא מה אנחנו יכולים ללמוד מזה היום ומה המוטיב פה? המוטיב המרכזי הוא המובן מאליו,בטבע האנושי אני לוקח הרבה דברים כמובן מאליו ולכן לא מעריך אותם, הדבר הזה מזכיר לי שהמובן מאליו לא תמיד יהיה באמת מובן מאליו ולכןו כדאי להתחיל להעריך את מה שישי."בעצם היום הזה" הוא פעמון שמזכיר לי להעריך את הקיים על כל מה שיש בו ולברך להוקיר ולהודות על מה שיש לי כאן ועכשיו בחיים.
תחשבו על זה.....


עד כאן
שתהיה לכולנו שבת שלום
שנה טובה מתוקה ומדהימה עם הרבה כיף.
שלכם
רמי בוכניק

 
 

 
 
+ שלח משוב